ЕКОВАТ: ПЕРЕВАГИ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГІЇ
Розвиток регіону потребує енергії. Як енергії сердець, так і звичайної електричної. У проекті електростанції "Ековат" об'єдналися потреби великого маслоекстракційного підприємства і навколишнього мікрорайону. Тепер альтернативна електростанція забезпечує енергією не тільки виробництво, але й числені житлові будинки.
Турбота про екологію
Електростанція "Ековат" працює на біопаливі з лушпиння соняшника, яке залишається після виробництва олії та шроту. Щороку в Україні під час переробки соняшника утворюється майже 3 млн тонн лушпиння і тільки половина йде на біопаливо. Замість того, щоб зберігати таку велику кількість непотрібного продукту, з нього можна видобувати енергію. І не тільки з соняшника! У біопаливо можна перетворити побічні продукти лісопереробки, тваринництва, неїстівні частини пшениці, кукурудзи, жита та овочів. Попіл, що утворюється під час спалення такої сировини, можна використовувати як екологічно чисте добриво.
Енергетична незалежність
Електростанція може повністю або частково задовольнити потреби у енергії. Це робить його незалежним від тарифних та природних коливань. Залишки енергії можна продавати державі за спеціальним тарифом, роблячи її більш незалежною від корисних копалин.
Прибутковість
Біопаливо значно дешевше, ніж газ, вугілля або інше видобувне паливо, тому побудувати і запустити альтернативну електростанцію вигідніше для держави. Інвестиції у неї повертаються протягом 5 років. Зазвичай строк її експлуатації перевищує 30 років. Тож попереду щонайменше два десятки років чистої енергії! Територія, необхідна для роботи електростанції та розташування запасів палива відносно невелика - 1,5 гектара.

Використання біопалива - це світова тенденція. Завдяки таким електростанціям як "Ековат", Україна починає розуміти її суттєві переваги!